home » samochody » ford fiesta mkV »


Zapraszamy!
Forum Ford Fiesta
- Tysiące porad i wskazówek do Twojego Forda!
Ostatnie 10 postów:

3 razy zle wpisany kod do ...
autor: lukaszuy
Dusi sie przy zimnym siln ...
autor: lukaszuy
Auto ma tylko wolne obrot ...
autor: dwoje19
Dusi sie przy zimnym siln ...
autor: drjanusz
Fiesta IV - czy warto ins ...
autor: LUKASZ20LVIP
Dusi sie przy zimnym siln ...
autor: lukaszuy
Wentylator ogrzewania nie ...
autor: bolilol
Wentylator ogrzewania nie ...
autor: foxx
Dziwna historia z ogrzewa ...
autor: foxbatt
Dziwna historia z ogrzewa ...
autor: mario82


Samochody
Ford Fiesta MKV

opis •  wyposażenie •  wersje •  dane techniczne •  bezpieczeństwo •  galeria


Wersje
Budget
Chcesz po prostu jeździć nowym samochodem. Niedrogim. Niezawodnym. Nietuzinkowym. Dziękki starannie dopracowanemu układowi jezdnemu i zawieszeniu, Ford Fiesta Budget pozwoli Ci zarówno zwinnie i sprawnie przemieszczać się w najbardziej gęstym ruchu ulicznym, jak i bez wysiłku pokonywać długie odcinki autostrady. Benzynowy silnik 1.3 z sekwencyjnym wtryskiem paliwa zapewni Ci płynną, dynamiczną jazdę, zużywając przy tym niewiele paliwa. Jak w przypadku każdego Forda Fiesty, wersja Budget pewnie trzyma się drogi jest zwrotna, a jej hamulce działają precyzyjnie i stabilnie. Ford Fiesta Budget najpełniej ilustruje podstawowe atuty Forda Fiesty. Samochód doskonały w prowadzeniu, samochód, któremu możesz zaufać i na który przede wszystkim możesz sobie pozwolić.

Ambiente
Komfort jest rzeczą ważną. Szyby podnoszone i opuszczane elektrycznie, podgrzewana przednia szyba, dostępne na życzenie. Może jeszcze myślisz o klimatyzacji. Chcesz, aby prowadzenie samochodu sprawiało Ci także przyjemność. Dlatego zwracasz uwagę na takie elementy jak czuły układ wspomagania kierownicy i układ jezdny, który błyskawicznie reaguje na Twoje manewry. Nie chcesz jednak przepłacać. Ford Fiesta Ambiente. Mądre połączenie bogatego wyposażenia i dobrze znanych waloró jezdnych Forda Fiesty. Więcej niż przeciętny. Kosztuje mniej niż myślisz.

Trend
Dbałość o najdrobniejsze detale. Białe tarcze wskaźników umieszczonych w obudowie w tonacji popielato-metalicznej oraz obicia foteli, dywaniki i uchwyt dźwigni zmiany biegów z jednolitymi akcentami kolorystycznymi - wszystko to nadaje Fordowi Fieście Trend dodatkowego smaku. Ponieważ jednak jest to Ford Fiesta, liczy się coś więcej niż tylko stylistyczne dodatki. Dostępny wyłącznie z dynamicznym silnikiem ZETEC 1.25 osadzony na szerszych oponach podkreślających sportową sylwetkę, Ford Fiesta Trend został stworzony po to, aby Twój puls bił szybciej.

Ghia
Nigdzie indziej luksus nie znajduje swojego pełniejszego wyrazu jak w wersji Ghia Forda Fiesty, szczycącej się poziomem wyposażenia, którego być może nie spodziewasz się w samochodzie tej wielkości. Klimatyzacja, obręcze kół z lekkiego stopu, szyby opuszczane elektrycznie i sterowany pilotem centralny zamek znajdują się w wyposażeniu seryjnym. Nie zapomnieliśmy także o szczegółach: począwszy od imitującego drewno wykończenia deski rozdzielczej i kierownicy pokrytej skórą, a skończywszy na funkcji przyciemniania oświetlenia wnętrza oraz nagłośnieniu obejmującym sześć głośników. Jeżeli dodamy jeszcze dostępny na życzenie układ ABS, każda jazda będzie podróżą w luksusowych warunkach.

Sport
Ten zupełnie nowy samochód, poza standardową już w Fordach Fiesta funkcjonalnością, charakteryzuje się teraz dynamicznymi osiągami i specyfiką układu jezdnego - typowymi dla prawdziwie sportowego coupe. Wysoka dynamika jazdy Forda Fiesty Sport zapewniona jest przez montowany tylko w tej wersji Fiesty stupięciokonny silnik o pojemności 1,6 litra. Wyjątkowość tej wersji Forda Fiesty podkreślona została dodatkowo specjalnie modelowanymi akustykami silnika dającymi rasowy pomruk typowy dla samochodu sportowego oraz specjalną stylizacją wnętrza, wzbogaconą czerwonymi lub niebieskimi akcentami na skórzanym kole kierownicy, dźwigni zmiany biegów, wykładzinach drzwi i obiciach foteli. Na liście zmian wprowadzonych dla zapewnienia najwyższego komfortu i bezpieczeństwa jazdy tym wyjątkowym autem, znajdują się między innymi:
- hamulce o zwiększonej mocy,
- korzystniej zestopniowane przełożenia skrzyni biegów,
- obniżone i usztywnione zawieszenie,
- skorygowane charakterystyki amortyzatorów,
- aluminiowe obręcze kół i szersze opony (195/50 R15)

Copyright © 2004-2006. fordclubpolska.org